על פי ההלכה כל אישה נשואה חייבת לכסות את השיער שלה, בין אם זה באמצעות פאה, מטפחת, או כובע. מטפחות הראש קיבלו משמעות חדשה בשנים האחרונות. אם בעבר כיסוי הראש לא היה בולט במיוחד, היום הוא הפך לפריט המרכזי בלוק של אישה דתייה.

התפתחותן של מטפחות מעוצבות

בעבר המטפחות היו חלק שולי וסטנדרטי בלוק של אישה דתייה וחלק מהביגוד לנשים דתיות, רובן היו באותם צבעים, בדרך כלל צבעים חלקים ובגזרה משולשת, אשר נקשרת בחלקו האחורי של הראש מתחת לשיער. במידה והאישה רצתה לשדרג היא הייתה צריכה להיות מאוד יצירתית ולא להסתפק רק במה שהשוק מציע.

מטפחת הראש עברה כמה גלגולים ושינויים עד שהיא הגיעה למה שהיא היום. כל זה קרה בזכות נשים שרצו לשדרג את מראה המטפחות הישנות, והתחילו לשלב בין שתי מטפחות שונות, בצבעים שונים. או לשלב מטפחת עם סרט וכולי.

היום אין כבר צורך למצוא דרכים יצירתיות ולאלתר כדי לשדרג את מראה המטפחת המסורתית. השוק היום מציע מטפחות ראש תפורות במגוון רחב של סוגי בדים ושילובי צבעים ייחודיים ואופנתיים. התפתחות המטפחת מאפשר לאישה הדתייה לבטא את עצמה ואת הטעם האישי שלה, במסגרת גבולות הצניעות של ההלכה.

בנוסף לצבעים הנועזים והבדים הייחודיים, פותחו גזרות חדשות של מטפחות, מלבד הגזרה המשולשת. המטפחות יכולות להגיע בצורת צעיף מלבני, ואפילו בצורת T, שנועדו להשיג מראה אופנתי ומיוחד, ונוח יותר לקשירה ולהתנהלות היומיומית. כל אישה צריכה לנסות מספר סוגי קשירות כדי להגיע לקשירה המתאימה לה ביותר.

קשירת מטפחות

כאמור לעיל, עם התפתחות המטפחת המודרנית והססגונית, התפתחו גם שיטות שונות של קשירת מטפחות, וכל אחת יכולה להנות מקשירה מותאמת באופן ספציפי לראש שלה, ולטעם שלה. חלק הקשירה של המטפחת הוא חלק קריטי בדיוק כמו העיצוב והבד האיכותי. 

כמה פעמים נתקלתן באישה עם מטפחת שקשורה באופן מסורבל והיה בא לכן לסדר לה את זה? יש היום סרטוני הדרכה מקצועיים בנושא, נגישים שיכולים ללמד כל אחת שיטה המתאימה לה.

התאמת המטפחת לפיגמנט

לכל אישה יש פיגמנט שונה, צבע הפיגמנט מושפע מהמוצא שלנו. הפיגמנטים נחלקים לשניים, פיגמנט אדום ופיגמנט צהוב. התאמה נכונה של צבע המטפחת לפיגמנט שלנו תעשה הבדל משמעותי, ותקבלי המון מחמאות מאנשים שלא יידעו להצביע על מה בדיוק שונה וייחודי. 

איך תדעי מהו הפיגמנט שלך?

הדרך הטובה ביותר לגלות מהו הפיגמנט הטבעי שלך באמצעות דרך מהירה ופשוטה. בחלל מואר בין אם זה אור השמש או תאורה לבנה (ולא צהובה), את יכולה להניח על כתף אחת בד כחול ועל הכתף השנייה בד צהוב. אם הצד הכחול מואר יותר, הפיגמנט שלך הוא צהוב, לפיגמנט צהוב מומלץ ללבוש צבעים קרים שמטשטשים את הצהוב בפנים. ואילו אם הצד הצהוב זוהר יותר, הפיגמנט שלך הוא אדום. לפיגמנט אדום יתאימו צבעים חמים כמו צהוב ואדום לקבלת מראה זוהר ומחמיא יותר.

מטפחות מעוצבות של רינתי לקלי

הסטודיו של המעצבת רינתי לקלי הינו סטודיו בוטיק למטפחות מעוצבות, ברטים וסרטים אופנתיים. הסטודיו מעמיד לרשותך קולקלציה עשירה ומגוונות של מטפחות מעוצבות, בסרטים וברטים לשימוש יומיומי וגם לאירועים חגיגיים. 

כל דגמי הסטודיו מיוצרים במתפרת כחול לבן בירושלים, וכל תהליך הייצור מלווה על ידי המעצבת באופן אישי, על מנת לבצע בקרת איכות ולשים דגש על תפירה איכותית. מחפשת מטפחות מעוצבות? הגעת בדיוק למקום הנכון. צרי קשר ואנחנו נדאג לכל השאר.